Kuş ve Kuşçu Dünyası
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Reklam Alanı
booked.net

KALKIŞMANIN Yıldönümünde LANETLEMELER SÜRÜYOR.!

KALKIŞMANIN Yıldönümünde LANETLEMELER SÜRÜYOR.!

Tarih 14 Temmuz 2017, 15:22 Editör TekirdağPOSTASI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Namık Kemal ÜNİVERSİTESİ Rektörlüğü, CHP İL Başkanlığı, MÜSİAD ve Satives derneği; 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 1. yıl dönümü dolayısıyla birer mesaj yayınladılar... PHA/Spaşa-TEKİRDAĞ/Yerel-Bölgesel-POLİTİKA/Türkiye

KALKIŞMANIN Yıldönümünde FETÖ LANETLEMELERİ SÜRÜYOR.!
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Namık Kemal ÜNİVERSİTESİ Rektörlüğü, CHP İL Başkanlığı, MÜSİAD ve Satives derneği; 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 1. yıl dönümü dolayısıyla birer mesaj yayınladılar.

15 Temmuz Anma Mesajında Başkan Albayrak, şu ifadelere yer verdi:
"Yüce Önder Atatürk’ün “En büyük eserimdir” dediği Türkiye Cumhuriyeti, yaklaşık bir asırlık geçmişiyle, tarihimizin en büyük demokrasi, çağdaşlaşma ve kalkınma projesidir.

Özgürlük ve bağımsızlık ülküsüyle sömürgeci devletlere karşı, Atatürk’ün önderliğinde gerçekleştirilen Kurtuluş Savaşı, Türk milletinin küllerinden doğduğu şanlı bir destandır. “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” anlayışıyla Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Ata’mız, yeni Türk devletinin sonsuza dek var olabilmesi için ilkeler ortaya koymuş, devrimler gerçekleştirmiş ve yönetimde hukuku esas kılmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti, TBMM’nin öncülüğünde 97 yıllık demokrasi kültürü ve tecrübesine sahiptir. Cumhuriyet’imizin temel yapı taşları olan demokrasi, özgürlük, bağımsızlık, laiklik ve hukuk gibi kavramlara karşı olan malum yapılanma, devletin pek çok kurumuna sızmış militanlarıyla 15 Temmuz 2016 tarihinde, ülke savunması için alınmış silahlarla ve yine kamuya ait her türlü imkânı kullanmak suretiyle darbe girişiminde bulunmuştur. 15 Temmuz Darbe Girişimi’ni gerçekleştiren hainler, dünya üzerinde gazi unvanına sahip tek meclisi olan TBMM’ye saldırmış, 249 yurttaşımızı şehit etmiş, ülkemize maddi ve manevi olarak büyük zarar vermişlerdir. Akıl ve vicdanlarını, karanlık bir zihniyete teslim eden bu güruh, milletimizin vicdanında en ağır şekilde mahkûm edilmiştir.

15 Temmuz Darbe Girişimi bizlere Cumhuriyetimizin, milli egemenliğin, demokrasinin, Atatürk ilke ve devrimlerinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmıştır. Bizler Demokratik teamüller dışında, nereden gelirse gelsin, dün olduğu gibi bugün de anayasal ve demokratik düzene yönelik her türlü hukuk dışı mücadele ve müdahalenin karşısında olmaya da devam edeceğiz. Hukuktan vazgeçmeyeceğiz, çünkü “Adalet mülkün temelidir”.

Demokrasinin, özgürlüğün, laikliğin ve hukukun hâkim olduğu, Cumhuriyet sevdasıyla dolu daha nice güzel yıllar görmek ümidiyle, 15 Temmuz Darbe girişiminde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralanan ve sağlığını kaybedenlere acil şifalar dilerim."

Kadir Albayrak
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” başlığıyla yayınlanan NKÜ'nün Mesajı ise şöyledir:
"Milletimiz 15 Temmuz’da dâhili ve harici düşmanlarına, tarihe altın harflerle geçen bir ders vermiştir. Devletin gerçek sahibi olan milletimiz, birlik ve beraberliğini kaybetmediği sürece kendisini hiçbir gücün dize getiremeyeceğini bütün dünyaya bu tarihte bir kez daha ilan etmiştir. Ülkemizin geleceğini karartmak isteyen hainler olsa da milletimiz, inancı ve aklıselimi ile bu birlikteliği ve umudu yok etmek isteyenlere engel olmuş; ülkemiz üzerinde haince planlar yapan dış güçler ve onların içerideki taşeronlarına gerekli dersi her dönemde olduğu gibi 15 Temmuz’da da vermiştir.
Teröre ve şiddete prim vermeden bu vatan, bu bayrak ve bu millet ebediyete kadar var olacaktır. 15 Temmuz bunun çok açık bir ispatıdır. Nasıl büyük bir ihanetle başladıysa, o derece büyük bir kahramanlık hikâyesiyle nihayete ermiştir. 15 Temmuz gecesinde ülkemize ve devletimize darbe girişiminde bulunan karanlık güçlerin karşısında göğsünü siper ederek tankları durduran milletimiz; sonrasında ise Demokrasi Mitinglerinde meydanları doldurarak milli iradenin ve birliğin ne kadar güçlü olduğunu göstermiştir. Bu vesileyle; milletimizin ve devletimizin bekası için 15 Temmuz gecesi ve terörle mücadelede hayatını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnetle yâd ediyor ve Büyük Türk Milletine milli iradeye kararlı bir şekilde sahip çıktığı için şükranlarımı sunuyorum."
Prof. Dr. Osman ŞİMŞEK
NKÜ Rektörü

Öte Yandan, "DEVLETİMİZİN  HALKIMIZIN  VE DEMOKRASİMİZİN YANINDAYIZ." başlığıyla CHP Tekirdağ İL Başkanlığından da 15 TEMMUZ Açıklması MEDYA'ya servis edilmiştir:
    "Bugün FETÖCÜ hainlerin Laik Türkiye Cumhuriyetini ele geçirmek ve demokrasimizi ortadan kaldırmak için giriştikleri hain ve alçak kalkışmanın 1. Yılı. Bu kalkışmayı yapanları lanetliyoruz. Fetöcü hainlere karşı demokrasimizi ve Laik Cumhuriyetimizi korumak için can verip kanını döken, ülkemizin toprak bütünlüğüne kasteden bölücü PKK hainlerine karşı  yapılan mücadelede  canını ve kanını seve seve veren , halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak için,Kurtuluş Savaşımızda bu toprakları bize vatan yapmak için canlarını veren, kanlarını akıtan tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla, şükranla ve  minnetle anıyoruz.
    Fetöcü  teröristlerin  yargılanıp  en ağır şekilde cezalandırılmalarını bekliyoruz ve istiyoruz.Ancak  15 Temmuz ortamı hazırlanırken memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar da gaflet ve dalalet  içinde bulunmalarının bedelini er veya geç mutlaka ödeyeceklerdir.
    15 Temmuz; Türk halkının demokrasimizi ve Laik Türkiye Cumhuriyetini savunmak için direndiği günün adıdır. CHP 15 Temmuz 2016 da  Devletimizin , milletimizin ve demokrasimizin yanında yer almış, almaya devam edecektir. CHP tarihi boyunca her türlü demokrasi dışı hareketlere ve her türlü darbeye karşı olmuştur olmaya da devam edecektir. 15 Temmuzda demokrasimize ve cumhuriyetimize kastedenlere karşı çıkarken millet iradesinin, hakkın ,hukukun ve adaletin yanında yer alacaktır.
    CHP olarak her türlü darbe ve darbecileri lanetlerken ülkemizi darbe ortamına sürükleyenleri de kınıyor ve uyarıyoruz.15 Temmuzların bir daha yaşanmaması için Atatürk ilke ve devrimleri rehber alınmalıdır. Ebedi önderimiz M.Kemal Atatürk’ün söylediği ‘’Türk milletinin uygarlık ve ilerleme yolunda elinde ve kafasında tuttuğu meşale müspet ilimdir’’Bilimden ve fenden başka yol gösterici aramak gaflettir dalalettir’’.’’Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’’.  sözleri asla unutulmamalıdır. Okullarımızda laik,bilimsel ve çağdaş eğitimi esas alınmalıdır. Devlet kurumlarına sızmış Fetöcü cemaat militanlarını temizlerken başka cemaat ve tarikat mensuplarını devlet kurumlarına doldurarak yeni 15 temmuzlara ortam hazırlanmamalıdır. En iyi tarikat uygarlık tarikatıdır. 15 Temmuz kalkışmalarının panzehiri Atatürk ilke ve devrimlerine sadakattir.
    Bu duygu ve düşüncelerle başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha saygı, şükran ve minnetle anıyor, şehit ve gazi yakınlarına ve tüm halkımıza saygılarımızı, sevgilerimizi sunuyorum."

 RECEP  ÖKTEN
 CUMHURİYET HALK PARTİSİ TEKİRDAĞ İL BAŞKANI

Diğer taraftan; "15 TEMMUZ MİLLETİN ZAFERİDİR DEMOKRASİ HERKESE LAZIM!" başlığıyla MÜSİAD Tekirdağ Şubesi Başkanı Muzaffer ASLAN'da kısaca şunları dile getirmiştir:

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Tekirdağ Şube Başkanı Muzaffer Aslan, seçilmiş hükümetleri devirmeye yönelik darbelerin tarih boyunca birçok ülkeye zarar verdiğini, 15 Temmuz’da kazanılan millet zaferinin tüm dünyaya örnek olması gerektiğini vurguladı.

Türkiye’nin yurt içinde ve yurt dışında en yaygın sivil toplum kuruluşlarından biri olan MÜSİAD’ın, Tekirdağ Şube Başkanı Muzaffer Aslan’ın, 15 Temmuz’un yıldönümü ile ilgili yaptığı Açıklamada şunlar kaydedildi;

“Darbeler, tarihin kara lekeleridir ve bizler bunların canlı şahitleriyiz. Demokrasi tüm insanlığa gerekiyor, iktidarların asıl sahibi vesayetçi zihniyetleri değil milletlerdir.
Dünya, Türkiye’nin 15 Temmuz 2016 gecesi yaşadıklarını yargılamaya değil anlamaya çalışmalı. Demokrasi isteyen herkesin, tarihinde birçok darbe yaşamış bir ülkenin vatandaşlarının kendi iradesini ortaya koyarak kazandığı zaferi alkışlaması ve saygı duyması gerekiyor.
“15 Temmuz Zaferi Dünyaya Örnek Olmalı”
Biz MÜSİAD olarak, yani Türkiye’nin en yaygın iş örgütü ve ülkesini seven işadamları olarak, milletimizin tarafındayız; demokrasimizi savunmaya devam edeceğiz. Demokrasimiz için hain terör örgütlerinin karşısında hayatını kaybeden hiçbir canımızı unutmayacağız. Sadece 15 Temmuz’da değil nefes aldığımız süre boyunca şehitlerimizi anmaya, onların önünde saygıyla eğilmeye devam edeceğiz. Dünya bilmelidir ki, 15 Temmuz; yaşlı, genç, çocuk demeden bir milletin kazandığı demokrasi zaferidir. Bu zafer dünyaya örnek olmalıdır.
Demokrasi sokaktaki birkaç kişiyle değil millet kendisi tarafından korunur ve taçlandırılır.
Darbe ve darbecileri sürekli besleyen siyasi ve toplumsal yapılar anlamalıdır ki, bu millet 15 Temmuz’da meşru Cumhurbaşkanına ve hükümetine sahip çıkmıştır. Demokrasiyi, o gün yürüyüp gittikleri gibi bugün de aynı yolda ilerleyenler değil, üniforma giyen asker kılıklı teröristlerin, tankların ve uçakların karşısında dimdik duranlar ayakta tutmuştur.
Dahili ve harici düşmanları tarafından, siyasi ve ekonomik olarak kuşatılmak istenen bu topraklarda bir meşruiyet krizi yaratma çabalarına; demokrasisine sahip çıkan bu kahraman millet prim vermedi ve vermeyecektir.
İçeride çözümü mutlak var olan problemleri olan Türkiye ile ithal suni sorunlarla yaşamak zorunda kalan bu coğrafya, bir seçim arifesindedir. Ya bu kadim topraklarda milletin sözü egemen kılınacak ya da vesayetçi yapılar egemenlik kuracaktır. İşte 15 Temmuz’dan herkes için çıkan ancak bazı kesimlerce hala anlaşılamayan sonuç, bu milletin, yetkisini devrettiği meşru siyasi iradeye sahip çıkarak yönetime el koyduğudur.
15 Temmuz’un planlayıcı ve uygulayıcıları apaçık ortadayken; başarısız darbe girişiminin koruyucu ve kollayıcıları da bilinirken, sözde dost ve müttefiklerin takındıkları tavır ortada. 15 Temmuz’da milletin yazdığı destanı okumamak için ellerinden geleni yapanlar, destanın kahramanlarını görmezden gelenler; vatansız kalan mağlup teröristleri gözetip kollamaktadırlar. 15 Temmuz’da Türkiye’de oynanmak istenen oyunu da bu coğrafyanın farklı köşelerinde yeniden sahneleme densizliğindeler. Tarih boyunca bu kadim topraklarda var olan halklar, bu oyuna gelmeyeceklerdir ve şüphesiz burada en büyük rol de Türkiye’ye düşmekte. 15 Temmuz’da üzerine düşeni yapan Türk milleti ve kurumsallaşmış siyasi irade, bu tarihi vazifenin de şüphesiz bilincinde.
Hal böyleyken ve başta FETÖ denilen devşirme teröristler olmak üzere tüm terör örgütleriyle mücadele sürerken, suyu bulandırma ve zihin karıştırma çabaları da devam etmekte. Ayrıca bir takım siyasi yapılar da bu çabalara çanak tutan tavır ve tutum takınmakta. 2016’nın 15 Temmuz’unda tüm terör örgütleri ve onların destekleyicilerine verilen yanıtı tam 1 yıl sonra yeniden hatırlatıyoruz. MÜSİAD olarak bizde, demokrasisine ve iradesine sahip çıkmanın verdiği gururla nöbete devam eden milletin yanındayız.
“Üretmeye ve büyümeye devam edeceğiz”
15 Temmuz hain darbe girişiminin verdiği ekonomik zarara detaylı bir şekilde baktığımızda, bizi yolumuzdan alıkoymak isteyenlerin vermeye çalıştığı zararın ne denli büyük olduğu, Türkiye'nin bu hamleye nasıl direndiği daha iyi anlaşılacaktır. Darbe girişimi öncesi 2,90 lira olan dolar, ilk gün yüzde 17 artışla 3,4 lira seviyesine yükseldi. Borsa'da haftalık kayıp yüzde 13,4 oldu. Bu süreçte borsada işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri 78 milyar TL eridi. 2016 genelinde turizm sektöründe 9,4 milyar dolarlık kayıp gerçekleşti. Eğer hain darbe planı başarılı olsaydı, geçmişteki darbe dönemlerinde yapılan araştırmalardan yola çıktığımızda Türkiye ekonomisi yüzde 25 küçülmeye uğrayacaktı. Bu, Türkiye'nin 10 yıl geriye gitmesi, yani bu süreçte emek emek elde edilen bütün kazanımların kül olması anlamına geliyor.
Hamdolsun ki hainler, darbe girişiminde de, Türkiye'yi zora sokma planlarında da başarısız oldu. Milletinin iradesini arkasına almış , ülkesini seven iş adamlarını kim tutabilir. Biz daha güçlü bir Türkiye için üretmeye ve büyümeye devam edeceğiz.
Milli iradeyi korurken şehit düşen vatandaşlarımızı ve güvenlik görevlilerimizi rahmetle, minnetle anıyor,
Cenab- ı Allah’tan milletimize bir daha böyle karanlık geceler yaşatmamasını niyaz ediyorum.’’
dedi.

Tekirdağ'ın KAPAKLI İlçesinde faaliyet gösteren kısa adı "Satives" olan, "Sanayi Ticaret ve Esnaf Derneği" başkanı Erol Buz 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili Açıklamalarda bulundu.
    "15 Temmuz darbe girişiminin Türkiye Cumhuriyeti devletimizin meşru yönetimine karşı alınmış haince bir girişimdir. Ülkemiz son yıllarda her alanda sesini duyurmuş gelişmesini hızlıca sürdürmüştür. Bu durumu hazmedemeyen ülkeler ve onların ülkemizdeki işbirlikçileri 15 Temmuz günü düğmeye basmıştır. Askeriyenin içindeki darbe girişimini önleyen komutanlar, sayın cumhurbaşkanımız başbakanımız muhalefet partileri istikbarat teşkilatımız diğer kurumlar Stk lar ve halkın desteğiyle, darbe girişimi gerçekleşmemiştir. Asker sivil memur ve halk bu mücadele sonucunda 248 vatandaşımızı şehit vermiştir.  Yine yaralanan yaklaşık 1390 vatandaşımız gazi olmuştur. Şehitlerimize Allahtan rahmet yaralanan gazilerimize de acil şifalar dileriz.
     Satives derneği olarak şunu da belirtmek istiyoruz. Devletimiz Fetö ile güçlü ve kararlı bir şekilde mücadele ederken maalesef yerel basından takip ettiğimize göre ilimizde yeterli etkin mücadele gözlemleyemiyoruz. 248 şehidimizin yakınları  ve yaralananların bu durumdan hoşnut olacağını düşünmüyoruz. Umarız Tekirdağ ilimizde de Fetö’yle etkin mücadele edilip Bu iş biran önce sonuçlanmalıdır.
     Ülkemizin bir daha 15 Temmuz ve benzeri darbe girişimlerini yaşamaması temennisi ile bir kez daha 15 temmuz da şehit olan asker polis sivil memurlar vatandaşlarımız ayrıca  vatan mücadelesi için ülkemizin her yanında terörle mücadele eden şehit düşen tüm Mehmetçikleri polislerimizi memurlarımızı vatandaşlarımızı saygıyla anıyoruz."

Bu haber 828 defa okunmuştur.

Twitter  Facebook  Google  Delicious  FriendFeed  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

Niğde Milletvekili, TARIMLA İLGİLİ Önergesini BAKANA Sundu!

Niğde Milletvekili, TARIMLA İLGİLİ Önergesini BAKANA Sundu! CHP Milletvekili Gürer’in,17.07.2020 tarihinde sunduğu ÖNERGESİ; "Üreticilerin kredi limit artışı talebini Meclis g...

Gazetecilerin GÜNAH Keçisi, DİLİPAK mı? Ne? Belli Olacak!

Gazetecilerin GÜNAH Keçisi, DİLİPAK mı? Ne? Belli Olacak! İSTANBULDAN ulaştırılıan bir bültene göre; Abdurrahman Dilipak’ın İstanbul Sözleşmesini savunan kadınlara karşı söy...
Çocukluğumdaki Adnan Menderes03 Haziran 2020

ANKET

Evinizde Kuş Besliyormusunuz ?Tüm AnketlerŞans Oyun Sonuçları

Dost Siteler
sanalbasin.com üyesidir Toplist25
Twitter Facebook

comprar lovegra kamagra gel cialis generico viagra pfizer kamagra gel viagra generico cialis precio cialis sin receta viagra o cialis precio viagra viagra precio levitra uk cialis generic kamagra gel kamagra 100mg cheap cialis uk cheap levitra uk

Tüm hakları Portakal Haber Ajansına aittir kaynak belirtilmeden yazı ve görsellerin kullanılması yasaktır (c) 2013..2018 | Powered by SoykanSoft
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi